Magazín

4 dôvody, prečo sa oplatí investovať do trampolíny

0

Trampolíny sú čoraz častejšie súčasťou mnohých záhrad rodinných domov. Sú zárukou zábavných chvíľ s blízkymi, deťom doprajú pohyb, ktorý len tak neomrzí a prinášajú množstvo výhod, vďaka ktorým ich popularita raketovo rastie. Toto sú podľa nás tie najhlavnešie dôvody, kvôli ktorým je trampolína dobrý nápad:

...

1.   Zábava a relax pre celú rodinu

Chcete svoje deti odtrhnúť od smartfónov či počítačov a radšej ich motivovať k pohybu, aktívnemu tráveniu voľného času na čerstvom vzduchu zábavnou formou? Trampolína je na tento účel ako stvorená. Pre deti poskytuje pestrú paletu fyzických aktivít od veselého skákania a šantenia, kde si môžu vybiť nahromadenú energiu, až po akýsi bunker, špeciálne miesto na hranie, kde môžu na záhrade oddychovať, čítať si knihy alebo sa venovať iným obľúbeným činnostiam.

Pri skákaní sa uvoľňujú hormóny šťastia, vďaka čomu budete počas dňa nabití pozitívnou energiou a vaše duševné zdravie bude takisto prosperovať. Takto vybláznení sa aj lepšie a kvalitnejšie vyspíte, čo tiež priaznivo vplýva na dobrú náladu a energiu.

2.   Posilnenie a vyformovanie celého tela

Pravidelné skákanie na trampolíne časom prinesie viditeľné výsledky na vašom tele. Do činnosti sa zapájajú všetky hlavné svalové skupiny od chrbta, cez zadok, brucho, nohy, ktoré sa takto posilňujú. Možno budete po prvých pokusoch na trampolíne prekvapení, aké všetky svaly ucítite a doteraz ste o nich ani nevedeli. To isté platí aj o šľachách, väzoch, ale i svaloch okolo kĺbov, tiež ich slušne posilníte. Vďaka tomu vás budú menej trápiť bolesti krčnej chrbtice a chrbta, zlepšíte si rovnováhu, podporíte rozvoj koordinácie pohybov a motoriku.

Cvičenie na trampolíne je okrem toho skvelou prevenciou plochých nôh a dobrým základom na budovanie si zdravo vyzerajúcej, pevnej postavy. Tak ako každý pohyb, aj skákanie na trampolíne vám pomôže zhodiť kilogramy a vyformovať si štíhlu figúru. Pri tréningu na trampolíne totiž spálite viac kalórií ako pri intenzívnom kardiu alebo behu.

3.   Skákanie na trampolíne je šetrné ku kĺbom

Vďaka tomu, že pri skákaní dopadáte na pružnú plochu, tlak na kĺby nie je taký, ako keď dopadáte na pevný, tvrdý betónový povrch. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa cvičenie na trampolínach odporúča aj ľuďom s nadváhou. Trampolína jednoducho nezaťažuje bedrové kĺby a kolená ako iné pohybové aktivity, pružný povrch zmierňuje váhu vášho tela.

Vedeli ste o tom, že skákanie na trampolíne predstavuje účinný spôsob bojovania proti osteoporóze? Cvičenie na trampolíne prispieva k zvýšeniu hustoty kostí, čo je obrovský benefit pre ľudí v každom veku.

4.   Vaše srdce sa vám poďakuje

Skákanie na trampolíne poriadne rozprúdi krv vo vašich žilách, čo má priaznivý vplyv na srdce. Zábavnou cestou si posilníte svaly srdca, takže bude schopné pumpovať pri menšom počte úderov viac krvi. Aj takýmto spôsobom dokážete znížiť pravdepodobnosť vzniku rôznych kardiovaskulárnych chorôb a upraviť si hodnoty krvného tlaku.

...

Zaobstaranie si trampolíny rozhodne nie je zlý nápad, čo poviete?

Koľko stojí priemerne rok štúdia na slovenskej vysokej škole?

Previous article

5 tipov, ako sa vyhnúť chaosu na písacom stole

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín