Magazín

5 tipov, ako sa vyhnúť chaosu na písacom stole

0

Nový semester je za rohom, čo pre mnohých študentov znamená návrat k povinnostiam. Prípravy na písomky, zápočty a skúšky si vyžadujú plné nasadenie, maximálnu koncentráciu a produktivitu. Aj ten najväčší génius k tomu však potrebuje kľúčovú vec – organizovaný študijný priestor a uprataný písací stôl. Prinášame vám päť nápadov, vďaka ktorým udržíte chaos na stole, pod stolom a v jeho okolí pod kontrolou.

...

Vedeli ste, že ľudia strávia v priemere viac ako štyri hodiny týždenne hľadaním predmetov (dokumentov, písacích potrieb a podobne), ktoré niekam zapatrošili? Udržiavaním poriadku na písacom stole tak nielenže zvyšujete úroveň svojej produktivity a sústredenia, ale tiež šetríte čas.

Maximalizujte priestor pod písacím stolom

Ak nemáte písací stôl s regálom alebo úložným priestorom, v podobe integrovaných zásuviek alebo poličiek, prišiel čas vziať do ruky meter, zmerať dostupný voľný priestor (primárne výšku a hĺbku) a zaobstarať si zásuvkový diel, resp. kancelársky kontajner na kolieskach. Získate tak viac odkladacieho priestoru.

Problém so spleťou káblov, ktorá zavadzia pod nohami, vyriešite za pomoci organizéra kabeláže umiesteného pod doskou písacieho stola.

Nadstavec na písací stôl

Výhoda nadstavca na písací stôl spočíva vo vytvorení ďalšieho odkladacieho priestoru, kde môžete prehľadne usporiadať predmety, ktoré potrebuje mať na očiach. Špeciálny výrez v zadnom panely tiež poskytuje priestor na skrytie káblov. Alternatívnym riešením sú podstavce pod monitor – plnia odkladaciu funkciu, zabezpečujú viac miesta na pracovnej doske a lepšiu ergonómiu pri práci na počítači.

Zásuvkové organizéry

To, že všetok neporiadok ukryjete, nie je riešenie. Zásuvky písacieho stola by nemali byť skladiskom náhodných predmetov. Každý zvýrazňovač, pero, zošívačka či spinka má mať svoje miesto, preto si zaobstarajte praktický organizér do zásuviek. Nájdete ich v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách – bez problémov ich prispôsobíte osobným preferenciám.

Plávajúce police nad stolom

Nad písací stôl môžete umiestniť nástenné plávajúce police, ktoré budú obsahovať pár dekoratívnych predmetov či kníh. Pozor však na nosnosť políc – pri sadrokartónovej stene je nosnosť maximálne 10 kg. Využite vertikálny priestor na maximum a namontujte ich viac nad seba. Budete sa však musieť vzdať dekorácií, ako sú obrazy na stenu alebo užitočných kovových či korkových násteniek. Optimálna vzdialenosť medzi policami je 60 cm.

...

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Pegboard doska na stenu

Ak nadšene brázdite stránky ako Pinterest a hľadáte praktické a zároveň dekoratívne úložné riešenie nad pracovný alebo detský písací stôl, na tzv. pegboard ste už určite narazili. Ide o preglejkovú alebo kovovú dosku s flexibilným použitím – obsahuje viacero dierok určených na jednoduché vkladanie kolíkov a poličiek. Pegboard tabule dostať v rôznych veľkostiach. Môžete ich tiež ľubovoľne spojiť a vytvoriť tak priestrannú odkladaciu stenu nad rohovým písacím stolom.

Zdroj foto: Ground Picture / Shutterstock.com

4 dôvody, prečo sa oplatí investovať do trampolíny

Previous article

Čo vedieť pred brigádou krupiéra

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín