Magazín

Čo vedieť pred brigádou krupiéra

0

Brigádovanie v herni je nezvyčajná prax – netreba mať strach ísť do niečoho podobného, za podobnú skúsenosť budete vďační. Kasína hľadajú mladých príjemných ľudí so znalosťami jazykov, ktorí môžu ponocovať a nie sú nároční na mzdu. Študenti sú ideálni krupiéri za zeleným stolom.

...

Na prvom mieste budú od vás požadovať spoľahlivosť a dobrú znalosť hier. Zaučenie nie je problém – učiť sa môžete, ostatne, aj doma, alebo na internáte. Krupiérov postoj  je naklonený pozitívne  k hráčovi a neutrálne k hre samotnej. Mýty, že kasínam sú nepríjemné vyššie výhry sú naozaj len mýty. Herne v podstate zarábajú rovnomerne a slušný zisk predstavuje aj veľmi malé percento z celkového objemu stávok. Krupiér (dealer) si robí svoju prácu – s úsmevom dopraje hráčovi šťastnú hodinku. Často musíte držať na uzde emócie toho druhého, hráči často popíjajú, nerobia si hlavu z etikety, prehry ich frustrujú a podobne. Nikdy nesmiete dať nikomu ani najmenšiu zámienku na podozrenie z nekalej hry – vaše ruky sú čisté a otvorené.

Nad krupiérom vo veľkom kasíne stojí Inšpektor hry – skúsenejší pracovník, ktorý dohliada nad hladkým priebehom hier a rieši problémy. Ak vás inšpektor často upozorňuje na nedostatky, nerobte si z toho hlavu – je to jeho práca, nie je to osobné. Brigádnici robia drobné chyby.

Nad inšpektorom je tzv. Pit boss, alebo hlavný manažér kasína (ten pred každým dňom prideľuje ku ktorému stolu vás pošle – nemusíte v tom hľadať nijakú logiku). Pamätajte, že riešenie problémov alebo dokonca konfliktov nie je nikdy vaša práca. Na to sú v kasíne iní. A ani presviedčanie či reklama nie je vašou úlohou, hazard je dobrovoľný a existovať v určitých hraniciach.

Čo je problém? Neustále opakovanie sa drobných činností – ak na niečo také nie ste zvyknutí, môže vás to vyčerpávať. Čast musíte stáť na nohách celú noc a musíte sa vedieť dobre sústrediť aj ráno o štyroch. Dobrý krupiér má natrénovanú šikovnosť v rukách, ľahko narába so žetónmi, kartami a podobne. Ak ste motorické nemehlo, táto práca nie je pre vás. Ani keď vás vyvádzajú z miery drobné ponosy a sťažnosti. V hlave musíte robiť drobné výpočty, čiže ak sa vám pletú čísla, herniam sa vyhýbajte. Nepracujete síce s peniazmi (na to je pokladník), ale žetóny sú v podstate peniaze.

Nočná práca je špecifická. Len málo herní má denný charakter. Hrá sa v noci, keď hráči nepracujú. Krupiér začína večer tým, že si priraví stôl, všetko skontroluje a privíta prvých hráčov. Je dobré ak im často pripomínate drobné pravidlá a osobitnosti. Musíte dobre poznať minimálne a maximálne limity hier a udržiavať stabilné tempo hry. Ak vám to ide pomaly, nezarábate kasínu dosť peňazí, ak ste príliš rýchly, hráč stratí pozornosť a odíde.

5 tipov, ako sa vyhnúť chaosu na písacom stole

Previous article

Ako si chrániť drevený písací stôl?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín