Magazín

Ako si chrániť drevený písací stôl?

0

Kúpou písacieho stolíka sa ešte nič nekončí, práve v tom okamihu sa začína zvýšená starostlivosť a ochrana pred škrabancami, fľakmi a otermi. Pri každodenných študijných povinnostiach sa ani týmto nehodám nedá predísť. Jednoznačné však je, že ste už dosť veľkí na to, aby ste si ho dokázali udržiavať. Dnes si priblížime praktické rady, ako na kvalitný drevený písací stôl!

...

Drevený nábytok – čím je výnimočný?

Aj tak špecifický detský nábytok z dreva patrí medzi mimoriadne obľúbené pre svoju dlhodobú životnosť, odolnosť, pre atmosféru a kontakt s prírodoupre typickú vôňu, ktorú si okamžite zamilujeme. Drevený nábytok je vo všeobecnosti náchylný na extrémne klimatické zmeny, akými je priame a silné slnečné pôsobenie, zvýšená vlhkosť a prievan. Drevo je živé po celý čas, aj keď prešlo dôkladným ošetrením povrchu, stále pracuje.

Drevený písací stôl – treba vedieť, kde ho (ne)umiestniť

Pre zvýšenú náchylnosť dreva na klímu v miestnosti sú veľmi obmedzené možnosti pri umiestňovaní. Pri štúdiu už od útleho veku podporujeme čo najviac prirodzeného svetla, a tak sú detské písacie stoly pri oknách, kde ich často lemujú radiátory. Tak, ako bude drevený stolík nasávať zvýšenú vlhkosť, rovnako je náchylný, resp. je skvelým vodiacim článkom pre tepelnú energiu. Hrozí mu vysušenie, strata pôvodného lesku až dehydratácia spojená s prasklinami.

Pravidelná a hĺbková údržba

Pri pravidelnej údržbe si v čase voľna a víkendov vyhradíme pár minút na utretie prachu, ale len čistou a suchou handričkou, resp. prachovkou. Ani pre študentov nie sú finančne nákladné antistatické utierky, ktoré využijú aj na ďalšie typy povrchov. Dokonale odmasťujú a ani pri rýchlom utieraní nezanechávajú nevzhľadné šmuhy.

Pri hĺbkovom upratovaní (raz za 2 mesiace) použijeme kvalitnejší prípravok s mydlovým roztokom, ale doplnený aj o čiastočky oleja a vosku pre zvýšenú ochranu. Pretierame plynulými pohybmi v smere textúry dreva.

Zaťažujete povrch stolíka častými náčrtmi alebo modelovaním? Menej znečistený a trvácnejší drevený písací stolík aj so všetkými dekoráciami podnecuje ochranné príslušenstvo v podobe podložiek na stôl!

Zdroj obrázku: SeventyFour / Shutterstock.com

Čo vedieť pred brigádou krupiéra

Previous article

Život na internáte: Čo by ste si nemali zabudnúť vziať?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín