Magazín

Život na internáte: Čo by ste si nemali zabudnúť vziať?

0

Školský rok sa už síce začal, avšak vysokoškoláci sú ešte len na začiatku zimného semestra. Práve dni pred začiatkom nového akademického roka a väčšinou prvý týždeň semestra slúžia na presťahovanie sa späť na internát. Na internát, kde študenti prežijú niekoľko mesiacov, budú sa tam učiť, budú tam žúrovať, ale prebdené noci treba potom aj dobre dospať. Práve spánok je pre študentov veľmi dôležitý.

...

Spánok je nevyhnutný pre správne fungovanie každého organizmu, a zvlášť pre mladého študujúceho človeka. Na to, aby sa človek dobre vyspal, potrebuje nielen dobrý matrac alebo aj kvalitné obliečky a plachtu na posteľ.

Aké obliečky by ste si so sebou mali určite vziať na internát?

Kvalitný materiál je základ

Ak vás budú počas spánku obliečky „hrýzť“, veľa toho nenaspíte. Ak ráno vstávate skoro, aby ste stihli prvé cvičenie v škole, musíte mať za sebou aspoň pár hodín kvalitného spánku. Preto je voľba obliečok mimoriadne dôležitá. Skúste si preto vybrať napríklad bavlnené obliečky, u ktorých máte istotu, že vás nebudú pichať a budú vám naopak veľmi príjemné na dotyk.

Vhodná veľkosť

Ak dopredu viete rozmery periny a vankúša, prispôsobte im výber veľkosti obliečok. Do obliečok by sa mali perina a vankúš bez problémov zmestiť, nemali by sa v nej tlačiť. Pri správnej veľkosti spomenieme opäť plachty. Dôležitá je aj správna veľkosť plachty. Najlepšie spravíte, ak si kúpite plachtu s gumou po obvode. Takúto plachtu rýchlo a jednoducho natiahnete na menšiu či väčšiu posteľ.

Obliečky by sme mali pravidelne vymieňať

Jedna z vecí, na ktorú sa na internáte veľmi často zabúda. Avšak, aj obliečky je potrebné meniť. Preto, ak už dopredu viete, že neprídete domov najbližší mesiac, mali by ste si na internát vziať dva páry obliečok. Obliečky je dôležité meniť, pretože sa v nich časom môžu ukladať rôzne častice, ktoré nie sú nášmu telu príjemné. Napokon, asi všetci dobre viete, že najlepšie sa spí vtedy, keď sú obliečky čerstvo vymenené.

Študentské časy na internáte sú krásne, no niekedy ťažké zároveň, tak si ich spríjemnite najviac, ako sa len dá.

Zdroj obrázku: Freeman Studio / Shutterstock.com

Ako si chrániť drevený písací stôl?

Previous article

5 spôsobov, ako docieliť útulné študentské bývanie

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín