Magazín

5 spôsobov, ako docieliť útulné študentské bývanie

0

Nezáleží na tom, kedy to príde. Keď mladý človek, ktorý prvýkrát odchádza z domu, sa cíti zvláštne. Predsa, odrazu nebude žiť s rodičmi, ale bude na veľa vecí sám. Študentské bývanie však so sebou prináša celú škálu výhod, medzi ktoré patrí napríklad študentský život so spolužiakmi, osamostatnenie sa a schopnosť postarať sa sám o seba.

...

Máte vybavený internát, izbu v zdieľanom byte alebo dočasný podnájom. Nezáleží na tom, či ste študent strednej alebo vysokej školy. Každý sa rád cíti ako doma a každý potvrdí, že najlepšia posteľ je tá jeho. Preto máme pre vás niekoľko tipov na to ako docieliť, že sa budete vo svojej študentskej izbe cítiť ako doma.

Majte vo veciach poriadok

V študentských izbách je častokrát málo miesta pre všetky osobné veci. Tie sú častokrát nahrnuté v jednej zásuvke. Pri pohľade na izbu môžete mať pocit, že nevidíte nič dôverne známe. Ako tento problém vyriešiť?

Ak máte tú možnosť, zožeňte si do izby komodu. Mnohé malé komody sa zmestia skutočne všade a nezaberajú veľa miesta. Môžete si do nich všetko poukladať, a zároveň si na jej vrch môžete položiť vaše obľúbené veci, ktoré vám domov budú pripomínať.

Namiesto celej obývačky

Na byt si môžete doniesť aj vlastný nábytok. Ak vám patrí jedna veľká izba, mimo postele si môžete do nej zaobstarať aj jednu z pohodlných pohoviek. Takúto pohovku využijete nielen na učenie sa, ale aj na oddych či pozeranie filmov. Pohovka bude pripomínať celú obývačku. Na pohovku si môžete poukladať vankúše a položiť na ňu deku, čím vytvoríte veľmi útulnú atmosféru.

Veľa maličkostí, veľa radosti

Na stenu zaveste fotku s priateľmi či rodinou, na stolík položte obľúbenú rastlinu a pridajte svetielka. Ak si vytvoríte študentskú izbu podľa seba, budete sa do nej radi vracať. A čo je viac než izba, v ktorej sa cítite dobre?  Rovnako si z domu môžete doniesť obľúbené knihy a dať ich na jednu poličku. Skúste svoju študentskú izbu čo najviac pripodobniť tej, ktorú máte doma.

Zároveň si môžete dať do izby veci, ktoré doma nemáte. Môže ísť o veci, ktoré sa vám páčia ale doma im neviete nájsť miesto.

Aspoň trochu zelene

Je dokázané, že prítomnosť zelenej rastliny v izbe, vie zlepšiť náladu. Niektoré zelené rastliny sú skutočne nenáročné na starostlivosť. Zvládnete to aj vy! Môžete si preto do izby postaviť malú a peknú zelenú rastlinku, ktorá dá celej izbe úplne nový nádych.

...

Nezabudnite, že izba slúži na učenie

Veľa vecí vie častokrát spôsobiť, že sa pri učení nevieme sústrediť. Skúste sa preto zamerať aj na to, aby ste nemali príliš veľa vecí položených na vašom pracovnom stole. Rovnako vás môže rozptyľovať aj veľa vecí zavesených na stene. Skúste v tom nájsť ten správny balans.

Zdroj obrázku: Galina Zhigalova / Shutterstock.com

Život na internáte: Čo by ste si nemali zabudnúť vziať?

Previous article

4 vychytávky, ktoré ti na intráku pomôžu ušetriť náklady

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín