Magazín

Skúste použiť farby Sikkens pre vyvážené vzdelávacie priestory

0

Upokojujúce farby dokážu vytvoriť dokonale vyvážený priestor vhodný pre štúdium.

...

Vzdelávacie priestory vyžadujú farby, ktoré vytvárajú pokojné a stabilné prostredie vhodné pre vzdelávanie sa. Prírodné tóny v palete “Flow” v kombinácii s Farbou roka Wild Wonder od firmy Sikkens môžu v tomto smere pomôcť. V nasledujúcom článku prinášame štyri farebné schémy, ktoré zlepšia vizuál vzdelávacieho priestoru, prinesú hodnotu vašim klientom a inšpirujú mladé mysle.

Paleta “Flow”, inšpirovaná prílivom a odlivom, vlnami a prírodnými rytmami zeme, pomáha vytvárať pocit pokoja a rovnováhy, ktorý je ideálny pre vzdelávacie priestory. Okrem toho, že tieto farby inšpirované morským pobrežím sú ideálnym pokojným prostredím na učenie, môžu študentom pomôcť cítiť sa v kontakte s prírodou – niečo, čo preukázateľne zlepšuje pohodu, dáva mladým mysliam zvýšený pocit úžasu a predstavivosti, pričom zároveň podporuje perpetuálne myslenie.

Pokojná farebná schéma pre prostredie škôlky

Zmes pastelovej modrej s profesionálnou farbou roka 2023 „Wild Wonder“ od firmy Sikkens, prináša do tohto prostredia škôlky dokonalú kombináciu pokoja, kreativity a hravosti. Mraky na strope natreté farbou „Bright Skies“ – /farba roka 2022/ – vytvárajú pocit optimizmu a vznášania sa v oblakoch, zatiaľ čo steny natreté farbou „Wild Wonder“ dodávajú teplo a spájajú s prírodou.

Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka

Sikkens 5051:

0N.00.78

T0.10.70

...

G0.16.68

Účinná paleta farieb pre športovú halu

Vysokoenergetický priestor si vyžaduje farby na steny , ktoré ponúka paleta Flow. Tie fungujú dobre samostatne alebo v kombinácii. Delená stena tu vytvára efektnú a vyváženú kulisu v športovej hale, zatiaľ čo pásik „Wild Wonder“ dodáva teplo a vytvára vizuálny záujem. Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka

Sikkens 5051:

0N.00.78

G0.16.68

T0.11.31

Vyvážené farby pre odpočinkovú oblasť

V otvorenom priestore s oddelenými zónami potrebujete farebnú schému, ktorá pôsobí súdržne. Rôzne tóny z palety Flow dávajú charakter každej jednej pracovnej zóny, ale keďže spolu dobre spolupracujú, celý priestor galérie pôsobí jednotne. Hlavný impakt tu majú elementy farby „Wild Wonder“, ktoré rozbíjajú modré tóny a dotvárajú vizuálny dojem.

Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka

Sikkens 5051:

G0.16.68 S9.06.72

S0.10.50

T0.11.31

Účinné „tíšenie“ farieb v priestoroch knižnice

Blokovanie farieb môže priniesť kreativitu a charakter do vzdelávacieho priestoru. Kombinácia modrej, „Wild Wonder“, jemnej žltej a bielej siahajúcej až po strop vytvára obklopujúci efekt medzi tmou a svetlom, ktorý genereruje to správne množstvo „šumu“ v tichej knižnici. Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka Sikkens 5051:

0N.00.78

F4.04.73

G0.16.68

S0.10.50

Firma BLISS je výhradným distribútorom farieb Sikkens na slovenskom trhu už od roku 1991 a poskytuje plné poradenstvo v oblasti výberu farieb a miešania jednotlivých odtieňov.

Zariaďte svojim prvákom izbu tak, aby sa im dobre učilo

Previous article

9 exotických destinácií (nielen) pre študentov

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín