Magazín

Zariaďte svojim prvákom izbu tak, aby sa im dobre učilo

0

Detská izba je pre každého školáka, obzvlášť prváka, dôležitým priestorom, kde sa venuje domácim úlohám, oddychuje a nachádza útočisko pre niektoré z jeho koníčkov. Pred nákupom nábytku by ste sa mali zoznámiť s dostupnými variantmi a ich vlastnosťami.

...

Zariaďovanie izby pre prváčika je spojené s množstvom emócií. Kým jeden sa teší na nové dobrodružstvá, kamarátov a zážitky, iný nechce ani počuť o slove škola a povinnostiach, ktoré sa s ňou spájajú. Takže prvé dni školákov sú niekedy plné smiechu, ale aj plaču.

Ak sa chcete na tento významný míľnik dobre pripraviť, venujte patričnú pozornosť zariaďovaniu izby pre novopečeného školáka. Čím útulnejší a funkčnejší bude mať priestor na učenie, tým zažije menej stresu z veľkých zmien. Vy ako rodičia teda stojíte pred dôležitou výzvou.

Čo nesmie chýbať v detskej izbe školáka?

Kvalitný písací stôl a detská stolička – to je to prvé, na čo by ste sa mali zamerať. Výber kobercov, hračiek a doplnkov by ste si mali nechať až na koniec. Na trhu nájdete množstvo písacích stolov a môže byť celkom náročné vybrať si jeden. Vyberte si taký, ktorý má dostatok úložného priestoru a zásuviek na všetky učebnice, pracovné zošity a poznámkové bloky, aby sa v nich mohol jednoducho udržiavať poriadok.

Čo sa týka stoličky, neodporúčame na nej šetriť, keďže deti trávia podstatnú časť dňa za stolom. Vhodná stolička by mala školákovi zabezpečiť miesto na pohodlné a zdravé sedenie. Tak, aby sa nemuselo hrbiť, aby ho nič netlačilo a mohol sa bez problémov oprieť.

Detské telo je vo vývine a ako iste viete, množstvo dnešných detí má problémy s pohybovým aparátom. Sedenie na ergonomickej stoličke do veľkej miery prispeje k tomu, aby deti nemali v neskoršom veku zlé držanie tela, bolesti chrbtice a stuhnuté svalstvo.

Zamerajte sa aj na nábytok pre žiakov. Pokiaľ hľadáte miesto na prehľadné uloženie kníh, hračiek, školských pomôcok, ideálnou voľbou bude regál. Na trhu nájdete množstvo farebných prevedení a typov, ktoré sa hodia do malej i väčšej detskej izby.

...

Zdroj: https://www.mojnabytok.sk/detska-izba-karino/detska-izba-karino/

Vhodné svetlo

Ak chcete, aby sa vaša ratolesť dobre sústredila na učenie, postarajte sa o správne osvetlenie priestoru. Voľba svetla má významný vplyv na energiu, náladu a produktivitu.

Ako prvé treba zabezpečiť dostatok prirodzeného svetla. Písací stôl teda umiestnite oproti oknu a namiesto hrubých závesov siahnite po jemných záclonách alebo žalúziách, ktoré prirodzene prepustia svetlo do izby. Prirodzené svetlo podporuje kognitívne schopnosti a mentálnu jasnosť. Nezabudnite ani na stropné svietidlo a stolovú lampičku.

Zariaďujete detskú izbu? Ponuku kvalitného a moderného nábytku pre školákov nájdete na www.mojnabytok.sk.

Zdroj obrázkov: freepik.com

Čo má spĺňať tlačiareň pre študenta a ako ušetriť na toneroch?

Previous article

Skúste použiť farby Sikkens pre vyvážené vzdelávacie priestory

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín