Magazín

Rastúci stôl – neoddeliteľná súčasť každej študentskej izby

0

Študentská izba bez výškovo nastaviteľného stola? Nepredstaviteľné. Každý moderný študijný priestor musí zabezpečiť dokonalú ergonómiu, maximalizovať pohodlie a produktivitu pri učení. Ideálnym riešením pre študentov sú výškovo nastaviteľné stoly. Prečo by ste nad jeho kúpou nemali viac otáľať?  

...

Výškovo nastaviteľné stoly, nájdeme ich aj pod označením rastúce alebo polohovateľné, umožňujú prispôsobenie výšky pracovnej dosky pre oba typy práce, teda v stoji aj v sede. V ponuke dnes nájdeme ako klasické rastúce stoly s manuálnym nastavením, tak aj o niečo modernejšie elektrické modely s motorčekom.

Prečo by tento kus ergonomického nábytku nemal chýbať v žiadnej študentskej izbe?

Zlepšenie ergonómie a pohodlia

Základná myšlienka ergonómie vychádza z presvedčenia, že pracovné prostredie by malo byť prispôsobené potrebám a schopnostiam jeho užívateľov, aby sa znížilo riziko nepriaznivého vplyvu na zdravie a zvýšila sa tak koncentrácia a produktivita. Keďže študenti trávia veľa času pri práci za stolom, dlhé monotónne sedenie môže viesť k nepohodliu a klesajúcej efektivite. Riešením je teda pravidelná zmena polohy zo sedenia k státiu.

Zvýšená koncentrácia

Zmena polohy pôsobí priaznivo aj na úroveň koncentrácie. Dôvodom je lepšie prekrvenie organizmu zvyšujúce mozgovú aktivitu. Podobne je tomu aj pri cvičení. Polohu počas štúdia by ste mali obmieňať pravidelne v polhodinových intervaloch. Manipulácia s výškovo nastaviteľným stolom je jednoduchá – od sedenia k státiu sa dostanete v priebehu pár sekúnd, a to za pomoci pamäťového ovládača s prednastavenými výškovými úrovňami. Študentom je tak dopriata potrebná flexibilita.

Efektívne využitie priestoru

Študentské izby sú častokrát limitované priestorovou dispozíciou. Výhodou rastúcich stolov je, že ich použitie je vďaka možnosti nastavenia mnohostranné. Zároveň si môžete nechať polohovateľný stôl vyrobiť na mieru tak, aby jeho rozmery dokonale vyhovovali danému priestoru. Zvážte tiež model na kolieskach, ktorý môžete v prípade potreby presunúť na iné miesto či do inej miestnosti.

Aké faktory pri výbere vziať do úvahy sa dozviete v článku: Nastaviteľné stoly – budúcnosť moderných a ergonomických kancelárií

Zdroj foto: Kateryna Onyshchuk / Shutterstock.com 

...

10 najlepších miest na učenie sa na skúšky

Previous article

Ako sa učiť efektívnejšie a zlepšiť sústredenie?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín