Magazín

Prvý dojem je dôležitý. Nezanedbajte oblečenie na pohovor

0

Obliecť sa na pohovor nemusí byť také ľahké, ako sa spočiatku zdá. Nemala by to byť nuda, ale ani nič prehnane extravagantné. Zároveň treba dodržať akýsi status quo, čo sa obliekania na pohovor týka. Ako to teda nepokaziť?

...

Zabudnite na roztrhané rifle

Bežné oblečenie, ktoré nosíte, ako sú roztrhané rifle, nie je na pohovor to pravé. A to ani v prípade, že firma, do ktorej na pohovor idete, nemá predpísaný dresscode a pracujú v nej ľudia vo vašom veku. Na pohovore je veľmi dôležitý prvý dojem, preto by ste si mali dať záležať na tom, čo si oblečiete.

Rovnako tak nie je vhodné, keď sa žena oblečie príliš vyzývavo – mini sukňa ani tričko s hlbokým výstrihom vám plusové body nepridajú. Ak máte o miesto skutočný záujem, stavte na jednoduchosť a eleganciu.

Vyberajte podľa firmy a pozície

To, čo si oblečiete na pohovor, závisí aj od toho, do akej firmy a na akú pozíciu sa hlásite. Uvoľnenejšie oblečenie (ale stále elegantnejšieho rázu) vám prejde napríklad v startupe na pozícii marketéra. Keď sa však hlásite na manažérske a vyššie pozície, už by ste mali zvážiť aj oblek, alebo prinajmenšom elegantné nohavice a sako, ženy šaty po kolená či kostýmček.

Ako sa obliekajú ľudia vo firme, zistíte z ich interných fotiek napríklad na webových stránkach alebo sociálnych sieťach. Nezabúdajte však, že hoci na fotkách vidíte zamestnancov v roztrhaných rifliach, neznamená to, že by ste si ich mali obliecť aj na pohovor. Takto sa nahoďte, až keď vás do firmy prijmú.

Nepodceňte obuv

Topánky sú rovnako dôležité ako oblečenie. Možno dôležitejšie, keďže sú doplnkom, ktorý celý outfit dotvorí. Jednoduché biele tenisky dnes už síce nie sú na pohovore faux pas, no mali by ste sa zamyslieť, či sú vhodné na pohovor do danej firmy a na danú pozíciu. A opäť sme pri tom, že ak idete na pohovor do banky, mali by ste mať obuté lodičky alebo poltopánky. Do startupu, kde je mladý kolektív vo vašom veku, si k elegantným nohaviciam tenisky pokojne obujte, ak firma nemá predpísaný dresscode.

Stavte na jednoduchosť

Výrazné farby, silný make-up alebo prenikavý parfum nie sú na pohovor tou najlepšou voľbou. Stavte preto radšej na farby, ako sú biela, čierna, béžová alebo modrá. Vyhnite sa, naopak, červenej a žltej, ktoré majú tendenciu pôsobiť agresívne. Líčenie zvoľte jemné denné, bez výrazných prvkov, ktoré by pútali pozornosť. A jednoduchosť voľte aj pri šperkoch. Jemná retiazka, minimalistické náušnice či elegantné hodinky sú stávkou na istotu.

Zdroj obrázku: tsyhun/ Shutterstock.com

...

Uniformy alebo neformálne oblečenie? Ako to chodí na stredných a vysokých školách

Previous article

Koľko stojí priemerne rok štúdia na slovenskej vysokej škole?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín