Magazín

Ako zvládnuť nervozitu pred pohovorom a podať svoj najlepší výkon?

0

Nervozita pred pohovorom o prácu je prirodzená a postihuje aj tých najskúsenejších profesionálov. Pocit úzkosti a stresu je normálny, ale ak ho nedokážete zvládnuť, môže ovplyvniť váš výkon a znížiť šance na získanie vysnívanej práce.

...

Čo robiť pred pohovorom

Dobre sa pripravte

Čím lepšie budete pripravení, tým menej nervózni budete. Preštudujte si spoločnosť a pozíciu, o ktorú sa uchádzate, a nacvičte si odpovede na bežné otázky na pohovore a premýšľajte o príkladoch z vášho životopisu, ktoré môžu podporiť vaše schopnosti a skúsenosti.

Cvičenie a simulácie

Natrénujte si pohovor pred zrkadlom alebo so svojimi blízkymi. Týmto spôsobom si môžete zvyknúť na to, ako sa vyjadrovať, a zároveň získate dôveru v seba. Skúste si predstaviť rôzne scenáre a premýšľajte o tom, ako na ne reagovať.

Doprajte si dostatok spánku

Nedostatok spánku môže zhoršiť úzkosť a sťažiť sústredenie.

Relaxačné techniky

Pred pohovorom vyskúšajte relaxačné techniky, ako je hlboké dýchanie alebo meditácia. Tieto metódy vám pomôžu uvoľniť sa a zmierniť stres a nervozitu.

Čo robiť počas pohovoru

Uvedomte si svoje dýchanie

Počas pohovoru sa snažte udržať pokoj a uvedomujte si svoje dýchanie. Ak začnete cítiť nervozitu, hlboko sa nadýchnite a pokúste sa uvoľniť svoje telo.

Pozornosť a pozitívne myslenie

Pozorne počúvajte otázky a sústreďte sa na ne.  Odpoveď si chvíľku premyslite a odpovedajte jasne a stručne. Snažte sa myslieť pozitívne a dôverovať vo svoje schopnosti.

...

Udržujte očný kontakt

Očný kontakt ukazuje, že ste sebavedomí a zainteresovaní.

Pýtajte sa

Nebojte sa klásť otázky. Pýtanie otázok ukazuje, že ste zainteresovaní v práci a v spoločnosti.

Nervozita pred pohovorom je bežná, ale dá sa zvládnuť. Dôležité je sa dôkladne pripraviť, precvičiť si odpovede na otázky a počas pohovoru pozorne počúvať. Pamätajte, že pohovor je príležitosťou predstaviť sa v najlepšom svetle. Držíme vám palce, aby ste získali prácu, o ktorej snívate!

 

Top 3 najlepšie multifunkčné mixéry

Previous article

Tipy na zdravé a chutné recepty pre študentov! Naplánujte si jedlo vopred

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín