Magazín

Ako správne vybrať školský batoh?

0

Naši školáci majú veľa superschopností a jednou z nich je aj tá, ako veľa nás niekedy vedia stáť. Jeden deň potrebujú nové oblečenie, ďalší novú sezónnu obuv. A potom príde deň, keď nám víťazoslávne predvedú svoj školský batoh, ktorý už nie je hoden, aby prezentoval ich kvality. Dobrý, ale ani horší žiak si nezaslúži navštevovať školu s nefunkčným a zodratým batohom.

...

Dizajn školských batohov vás nechá v úzkych

Je pravda, že kedysi bol výber školskej tašky oveľa jednoduchší, pretože toho až tak veľa nebolo na výber. Ako je to dnes? V ponuke sú batohy, ktoré by sme možno aj sami radi nosili, ak by sa dal vrátiť čas. Jasné však je, že by nám nemalo ísť len o dizajn produktu, hoci zaváži. Aj školská taška je náš módny doplnok s praktickou funkciou. Akú deťom vyberieme, s takou budú najbližšie roky navštevovať školu.

Preto je vhodné voliť trvácne materiály a farby či potlače, na ktorých sa tak skoro nepodpíše čas. Vieme, že školské tašky často nebývajú položené len na čistom povrchu, nájdu sa aj pohodené na zemi či na školskom dvore, v tráve alebo na chodníku. Preto je viac než vhodné, ak majú na svojom spodku štuplíky, ktoré zabránia stretnutiu školských tašiek so špinavým povrchom, alebo ak majú aspoň na spodku pevnejší povrch, ktorý sa dobre umývať.

Častou dilemou je potlač školskej tašky. Platí, že na tmavšom vidno špinu oveľa menej. Ak majú vaše deti obľúbených filmových hrdinov, medzi školskými taškami nájdete aj licencované produkty. Je namieste sa však zamyslieť, ako dlho ich budú dané postavy baviť natoľko, že s nimi budú chcieť chodiť aj do školy medzi kamarátov. Najlepšou voľbou sú neutrálne farebné kombinácie.

Zdroj: https://www.samdex.sk/skolske-tasky/baggymax-skolska-taska-trikky-dzinsovy-konik/

Na čo si dať pozor

A čo veľkosť školského batoha? Aj malí prváčikovia ich nosia, nie každý rodič sa rozhodne pre aktovku. Pri výbere batoha teda hľadíme na jeho zaradenie do kategórie školákov. Na trhu nájdete detské batohy vhodné pre prvákov a druhákov, pre prvý stupeň, pre druhý stupeň, a potom sú tu batohy, s ktorými môžete dieťa poslať aj na strednú školu. Niektoré sú také univerzálne, že sa do nich bez výčitiek môžete pobaliť aj na výlet, nech máte akýkoľvek vek.

Pri výbere detského batoha online majte teda poruke meter a zvážte rozmery tašky – či je dostatočne veľká a priestranná a má priečinky nielen pre školské pomôcky, ale aj osobné veci či desiatu. Ako sa školská taška udržiava? Dá sa v prípade potreby oprať alebo sa môže len pretrieť mokrou handričkou? Naštudujte si produkt, kým ho kúpite.

...

Zdroj: https://www.samdex.sk/skolske-tasky/hama-skolsky-ruksak-pre-prvacikov-futbal/

Zdravie a pohodlie na prvom mieste
Pri výbere toho najlepšieho detského batoha, takého, ktorý vám školák nehodí o stenu a ofúknutý sa nezavrie do svojej izby, majte tiež na pamäti niektoré detaily. Keďže školák bude nosiť batoh na chrbte, môže priamo ovplyvniť vývoj jeho chrbtice. Základom je teda polstrovaný chrbát, aby vášho školáka nepichali školské pomôcky, polstrované a nastaviteľné ramienka, najlepšie také, ktoré sa dajú upevniť aj na hrudi, aby školský batoh na dieťati nelietal a aby sa zabezpečilo rovnomerné rozloženie váhy.

Kvalitný školský batoh obsahuje reflexné prvky, je nepremokavý a dostatočne pevný, aby si poradil aj s veľkou váhou. To znamená, že aj vnútorné priehradky či zapínanie je riešené tak, aby sa nedotrhali. Nech je vaše pátranie po najlepšej školskej taške naozaj úspešné, prizvite si na pomoc toho najväčšieho odborníka na školské batohy. Vaše dieťa.

Zdroj náhľadového obrázka: freepik.com

4 vychytávky, ktoré ti na intráku pomôžu ušetriť náklady

Previous article

Syndróm vyhorenia – čo to je a ako sa s ním vyrovnať?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín