Magazín

Prečo používať VPN pri hraní hier?

0

Hlavnými dôvodmi, prečo používať VPN aj pri hraní hier, je zachovanie súkromia, ale aj bezpečnosti. Z pohľadu hráča však prináša používanie VPN viacero ďalších výhod, ako sú ochrana pred DDoS útokmi či možnosť hrať hry s geoblokáciou. Čo všetko získate používaním VPN?

...

Môže VPN zlepšiť výkon a znížiť ping?

Nie je nič horšie, ako byť na misii, kde bojujete o život a nemôcť okamžite reagovať len preto, že vaše funkcie vôbec nefungujú tak, ako by mali. Ak odosielanie dát medzi vaším zariadením a herným serverom trvá pridlho, môže vás to poriadne znechutiť. Je iste nepríjemné, ak len pomalé pripojenie zničí vašu hru a zabráni vám dosiahnuť veľké víťazstvo. Dobrá správe je, že VPN dokáže skrátiť čas pingu, a teda skrátiť oneskorenie, ktoré vám viac nebude komplikovať herný život. 

Niektorí hráči si od VPN sľubujú aj zlepšenie herného výkonu, čo môže, ale nemusí fungovať. Ak poskytovateľ internetových služieb limituje herné pripojenia, ale nie VPN, môžete výkon zvýšiť. Nie vždy je to však možné.

Ochrana pred DDoS útokmi

DDoS útoky sú hrozba, ktorej sú vystavení aj hráči. Takýto útok spočíva v tom, že si danú stránku bude prezerať v jednom momente viac užívateľov, než koľko server zvládne. Jednoducho sa vytvorí záťaž, ktorú server neustojí a nedokáže vybaviť požiadavky každého užívateľa. Výsledkom je stránka, ktorú nie je možné načítať, resp. obmedzenie nejakej služby. 

Útok môže byť vykonaný aj proti samotným užívateľom. V praxi to znamená, že napríklad váš protihráč môže vykonať DDoS útok proti vám. VPN vás pre takýmito útokmi ochráni, pretože skrýva vašu IP adresu. Ak útočník nenájde vaše pripojenie, nemôže vás napadnúť. Bezpečnosti na internete nikdy nie je dosť, preto je dobré chrániť sa pri online hrách pomocou VPN.

VPN umožní hrať hry s geoblokáciou

S geoblokáciou ste sa už určite stretli, a týka sa aj hráčov. Geoblokácia má pre weby svoj zmysel. Využíva sa napríklad v prípade, že niektorá hra ešte nebola uvedená celosvetovo, a je dostupná iba pre určitú krajinu či región. Extrémne obľúbené hry, samozrejme, potrebujú server v rôznych regiónoch, čo vám ale môže brániť spojiť sa s hráčmi z odlišných regiónov. 

Ak sa vy pripájate na server v Európe, nemôžete sa spojiť sa s hráčmi, ktorí sa pripájajú v USA. VPN vám umožní pripojiť sa na server mimo vášho regiónu, kvalitní poskytovatelia ponúkajú na výber množstvo serverov v rôznych krajinách. VPN maskuje vašu IP a pridelí vám novú podľa servera, z ktorého sa chcete pripojiť. Tak môžete hrať hry a spájať sa s hráčmi, ktorí sú inak vo vašom regióne blokovaní.  

...

Akú vybrať VPN pre hranie hier?

Ponuka VPN sietí je široká. Niektoré sú k dispozícii zadarmo a iné sú platené. Ak hľadáte vysokú rýchlosť, mali by ste siahnuť po platených, ktoré navyše ponúkajú vyššiu mieru ochrany. Ktorá je najlepšia VPN a ako si ju vybrať? Jednou z dobrých možností pre hráčov, a nielen pre nich, je CyberGhost. Okrem toho, že znižuje latenciu a poskytuje ochranu pred DDoS útokmi, chráni aj vaše prihlasovacie údaje pred kyberzločincami. Táto VPN je platená, ale poskytuje záruku vrátenia peňazí do 45 dní. 

K obľúbeným VPN patrí tiež NordVPN. Nie je to len preto, že má viac ako 5 000 ultra rýchlych serverov VPN po celom svete. Aj NordVPN je platená služba a poskytuje 30 dňovú záruku vrátenia peňazí. Ponúka bezpečný internet, blokovanie malvéru, maskovanie IP a ďalšie užitočné služby, ktoré ocenia hráči, ale aj ostatní používatelia. 

Vtipné blahoželania k narodeninám – vyčaria úsmev a spravia radosť

Previous article

Ako znie pravidlo o rytmickom krátení? Máme odpoveď!

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín