Magazín

Detský zimný overal – ako vybrať správny strih?

0

Najlepší spôsob, ako udržať deti v teple, je obliecť im kvalitný detský zimný overal. Dôvodom je, že v overale existuje menej spôsobov, ako môže teplo uniknúť von a sneh sa dostať dovnútra. Našťastie za posledných pár rokov sa detské zimné kombinézy vrátili do módy, takže nielenže môžu byť vaše deti vonku v teple, ale môžu byť pritom aj neuveriteľne štýlové. Všetko tak závisí len na vás a na tom, aby ste zvolili správny strih, ktorý vášmu dieťaťu sadne.

...

Ako si vybrať správny strih detskej kombinézy

Existujú užšie detské zimné kombinézy, ktoré sú ideálnou voľbou pre vysoké a štíhle deti, ale tiež voľné strihy a modely vhodné pre tie väčšie. Keď vyberáte vhodný overal myslite na to, aby mal overal pevné manžety na rukávoch a v spodnej časti nohavíc. Najčastejšie ide o suchý zips alebo o gumičku. Niektoré detské kombinézy majú tiež pletené manžety, v ktorých sa nachádza otvor. Tie sú skvelým pomocníkom najmä vtedy, keď deti majú rukavice alebo lyžujú. Na páse zase majú mnohé overaly dodatočné sťahovanie vo forme šnúrok, ale nájdete aj overaly s elastickým pásom. Tie pomôžu najmä v prípade, že nechcete aby sa do oblečenia dostal sneh, čo môže byť v prípade kombinézy naozaj nepríjemné.

Pokiaľ ide o výber vhodného strihu, dôležitá je i kapucňa. Kapucňa je skvelou ochranou pred dažďom, snehom a vetrom. Dokáže vašim deťom poskytnúť teplo za akýchkoľvek podmienok, pričom ju dieťaťu môžete nasadiť aj na čiapku. Kapucne sú často odnímateľné, čo oceníte najmä pri praní.

Kvalitné detské zimné kombinézy môže vaše dieťa nosiť viac ako iba jeden rok. Aby to výrobcovia dosiahli, značky ponúkajú overaly s nastaviteľným pásom. Ten prichádza v podobe suchého zipsu, ktorý vám umožní zväčšiť ho v obvode aj o niekoľko centimetrov. Suchý zips často nájdete na nohaviciach aj vtedy, keď sa zapínajú na gombíky. Nemusíte sa tak báť investovať do kvalitného detského overalu, pretože vaše dieťa z neho tak rýchlo nevyrastie.

Nezabudnite ani na ochranu a viditeľnosť

Voľba správneho detského overalu by mala záležať aj na tom, aké má overal reflexné prvky. Tie sa najčastejšie nachádzajú na chrbte, na hornej a dolnej manžete a na kapucni. Vďaka nim bude vaše dieťa lepšie viditeľné nielen na svahu, ale tiež vo večerných hodinách na ihrisku. Myslite na to, že v zime býva tma o niečo skôr ako v lete. Viditeľnosť je preto extrémne dôležitá.

Aj keď sa to možno nezdá, rolu v strihu zohráva aj ochrana kolien, lakťov a zadku. Ide o mäkké vypchávky vyrobené z ešte pevnejších látok, ktoré sú umiestnené na obzvlášť namáhaných miestach. Sú veľmi dôležité najmä vtedy, ak bude vaše dieťa používať kombinézu na dennej báze. Vďaka nim totiž overal vydrží dlhšie. Posledným bodom, ktorý netreba zanedbať je správna veľkosť. Zvyčajne výrobcovia uvádzajú veľkosť na základe výšky a niekedy aj hmotnosti. Podobne, ako keď si vyberáte oblečenie pre seba alebo ruksak dámsky – ponuka je v tomto prípade naozaj široká a pokrýva všetky možnosti na každú príležitosť. Vybrať tak perfektný detský overal na lyžovanie, do školy, na hranie alebo do školy v prírode by nemal byť problém.

No možno pri hľadaní dokonalého detského overalu natrafíte na niečo pre seba. Široký výber dámskych džínsov má napríklad MODIVO. Ako vybrať tie najlepšie vám poradíme v článku.

...

Úradné preklady sú súčasťou administratívy študijných pobytov

Previous article

Dobre platené (netradičné) študentské bridády – Možnosť kariéry

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín