Magazín

Ako zariadiť veľký byt, aby pôsobil útulne?

0
Young-lady-sit-on-sofa

Dobrých tipov ako zariadiť malé byty je množstvo. Čím je však priestor menší, tým je náročnejšie ho vybaviť aj prakticky. Aj preto sa môže zdať, že veľký priestor nám poskytuje v tomto smere oveľa viac možností a zariaďuje sa oveľa jednoduchšie, čo je do istej miery aj pravda, pretože, ak máte dostatok priestoru, nie je nutné robiť žiadne veľké kompromisy ako v garzónke.

...

Ako ale zariadiť priestranný byt, aby bol aj útulný? Pokračujte v čítaní a dobrou odpoveďou bude pre vás niekoľko skvelých tipov.

Nábytok v strede miestnosti

Nábytok najčastejšie umiestňujeme k stenám, na čom nie je samozrejme nič zlé. Dokonca je to v mnohých prípadoch nevyhnutné, aby ste zachovali priestor na prechádzanie. Ak ale máte k dispozícii veľkorysý priestor, môže pôsobiť s týmto rozložením trochu prázdny.

Nebojte sa preto umiestniť nábytok aj do stredu miestnosti, samozrejme s rozumom. Napríklad sedacia súprava nemusí byť prisunutá ku stene, umiestnite sedačku aj elegantný konferenčný stolík do priestoru a využite celú miestnosť. Určite by malo ísť o celočalúnenú sedačku alebo pohovku.

Veľký priestor rozdeľte na zóny

Ak máte jeden veľký priestor, ktorý potrebujete zariadiť, rozdeľte ho na zóny. V priestrannej spálni môžete mať nielen pekné luxusné postele, ale aj dostatok úložných priestorov, pracovný kútik alebo skrášľovaciu časť s toaletným stolíkom.

Každú ženu určite poteší aj luxusný toaletný stolík GLORIADO s jedinečným zámockým dizajnom. Tento nádherný kúsok môže byť aj súčasťou šatníkovej časti, od zóny na spanie môže byť oddelená napríklad paravánom alebo posuvnými dverami, prípadne vysokým regálom, ktorým zóny oddelíte aspoň opticky.

Podobne sa dá na zóny rozdeliť aj detská izba, v ktorej bude jedna časť slúžiť na oddych a spánok, druhá na školské povinnosti a tretia na hranie a záľuby. Aj v obývačke si môžete vyčleniť jednu časť na detský kútik, prípadne si spraviť čitateľskú zónu s knižnicou, pohodlným kreslom a lampičkou.

Doprajte si viac

Nemyslíme tým, že by ste mali byt zaplniť doplnkami a nábytkom. Zapratané miestnosti určite nie sú vítané, preto stavte skôr na väčší nábytok. Užite si to, že si môžete dovoliť priestrannú, pohodlnú a masívnu sedačku, alebo celú sedaciu súpravu. Potešiť dokáže aj priestrannejšia posteľ, alebo masívna ako pre kráľovné o akej ste vždy snívali.

...

Priestor je možné v rozumnej miere zaplniť aj doplnkami a rastlinami. Kým v menších bytoch nie je na väčšie a impozantné rastliny priestor, veľký byt vám umožní vyplniť prázdne miesto aj takýmto estetickým a príjemným doplnkom.

Máte na výber viac farieb

Výhodu väčších priestorov je aj to, že máte možnosť použiť väčšie množstvo farieb. Malé priestory si žiadajú svetlé farby, aby ich opticky zväčšili. Vy si však môžete dovoliť aj elegantné tmavé farby akými sú bordová, tmavá zelená, hnedá alebo dokonca čierna. Ak chcete, aby byt pôsobil útulnejšie, vyberajte si teplé farebné odtiene, ideálne sú prírodné a zemité farby.

A aby ste nemuseli pri takomto zariaďovaní strácať čas návštevou obchodných centier, všetky tieto a iné doplnky, ako aj kvalitný a štýlový nábytok do väčších aj menších bytov si môžete vybrať na estila.sk.

Zdroj obrázka: fizkes/Adobe.com

Ako zlepšiť svoju koncentráciu pri štúdiu?

Previous article

Prečo študovať na bilingválnej strednej škole?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín