Denné štúdiumExterné štúdium

5 vecí, ktoré nesmú chýbať žiadnemu študentovi

0

Každý študent potrebuje niekoľko základných vecí, aby si uľahčiť celé štúdium. Potreby sa odvíjajú spravidla od toho, či ste na základnej, strednej alebo vysokej škole. My sa dnes pozrieme na pomôcky pre stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorými by ste sa mali vybaviť hneď na začiatku školského roka.

...

Výkonný počítač

Základom výbavy každého študenta je výkonný počítač. Chýbať nesmie hlavne v dobe, kedy sa mnohé prednášky a hodiny vyučujú online, na diaľku. 

Písanie referátov, seminárnych, bakalárskych a diplomových prác si vyžaduje laptop s dostatočným výkonom. Najlepšie je zvoliť model s menšími rozmermi a nižšou hmotnosťou, aby sa dal presúvať z miesta na miesto bez väčších problémov.

Skvelou voľbou sú počítače od značky Apple, ktoré sú charakteristické svojím štýlovým dizajnom, ľahkosťou a príjemnými rozmermi. Zmestia sa do vaku aj klasickej väčšej kabelky. Môžete ich mať so sebou či už ste doma alebo na prednáške v škole. Dobre sa s nimi tiež cestuje, majú dlhú výdrž a slúžiť vám budú dlhé roky bez toho, aby ste v nich menili batériu či akúkoľvek inú súčiastku.

Širokú ponuku notebookov, nielen od značky Apple, majú pre vás viaceré e-shopy, kde môžete ušetriť desiatky eur aj vďaka zľavovým kupónom z Kuponovnik.sk.

Zápisníky a písacie potreby

Nie každý študent preferuje písanie poznámok do počítača. Ak patríte k nim aj vy, mali by ste si zaobstarať niekoľko zápisníkov. Najlepšie na každý predmet samostatne. Takto sa vyhnete chaosu, ktorý by mohol nastať, ak by ste všetko písali do jedného.

Pre ľahšie učenie a lepšie orientovanie medzi učivami si zaobstarajte aj viaceré písacie potreby. Zvoľte klasické modré perá na písanie a následne nezabudnite na farebné varianty. Červená a zelená sú základom. Doplniť ich môžete o ďalšie odtiene. Ak by vám farebné perá nestačili, zvoľte fixky a zvýrazňovače.

Pomôcť vedia aj ďalšie potreby, napríklad bielitká, farebné papieriky s možnosťou nalepenia alebo bez nej, nálepky, spinky a dierovače.

...

zdroj: Unsplash.com

Diár alebo plánovač

Stáva sa vám, že pravidelne zabúdate na úlohy, ktoré musíte urobiť, a keď si spomeniete, je neskoro, alebo na nich pracujete v strese a zhone? Jediným riešením takýchto situácií sú diáre a plánovače. Do nich si vypíšete všetky aktivity, povinnosti a úlohy, ktoré vás čakajú. Zapíšte si každý detail, aby ste pri pohľade na poznámku vedeli, o čo vlastne ide a dokedy ju musíte mať hotovú.

Okrem klasických, papierových plánovačov a diárov existuje aj množstvo elektronických. Tie si stiahnete do mobilu a počítača, a máte ich neustále pri sebe. Keď si budete musieť niečo zapísať, len odomknete mobil a píšete. Je to jednoduché.

...

 

Kvalitná taška

Na strednú a vysokú školu môžete používať rôzne typy tašiek, od klasických batohov až po elegantnejšie tašky cez plece. Batoh je praktickou voľbou pre tých, ktorí majú príliš veľa vecí. Dbajte však na to, že vám kopíruje chrbticu a správne drží. Len tak si zaistíte správny postoj a zdravie nielen chrbta, ale celého tela.

Keď zvolíte elegantnejšiu tašku cez plece, sledujte, aby nebola príliš ťažká. Mohla by spôsobiť rôzne problémy. Plus, mali by ste kvôli nej bolesti. 

Znovupoužiteľné boxy a fľaše

Do školy si musíte brať aj chutnú desiatu, aby ste sa vedeli sústrediť a mali dostatok energie. Baľte si ju do boxov, ktoré sa dajú umyť a znova použiť. Rovnako tak robte s fľašami.

Vybavte sa do školy ako profesionál

Správne vybavenie je základom štúdia na strednej i vysokej škole. Ak chcete dosiahnuť tie najlepšie výsledky, zaobstarajte si výkonný notebook a prehľadný plánovač. Nezabudnite ani na praktické písacie potreby a dobrú tašku.

Ako zvýšiť produktivitu pri štúdiu doma

Previous article

Študentská pôžička: Ktorá je najvýhodnejšia?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.