Magazín

Nápady na lacné cestovanie pre študentov a tipy na skvelé destinácie

0

Študentské roky môžu byť náročné, ale zároveň sú jedným z najlepších období života na objavovanie sveta. Cestovanie počas štúdií nie je len možné, ale aj dosiahnuteľné aj pre študentov s obmedzeným rozpočtom. Ak sa chcete vydať na dobrodružstvo a preskúmať nové miesta, tu sú niektoré nápady na lacné cestovanie a skvelé destinácie.

...

1. Eurotrip s Európskou kartou pre mládež

Európska karta pre mládež (EYCA) je kľúčom k lacnému cestovaniu v Európe. Táto karta poskytuje zľavy na dopravu, ubytovanie, stravovanie a kultúrne aktivity vo viac ako 40 európskych krajinách. Môžete navštíviť mestá ako Paríž, Rím, Praha a Barcelóna za skvelé ceny.

2. Ubytovanie v hosteli

Hostely sú ideálnym miestom pre študentov na prespanie. Ponúkajú cenovo dostupné možnosti ubytovania a často majú spoločenské priestory, kde môžete stretnúť iných cestovateľov. Väčšina hostelov tiež ponúka kuchynku, čo vám umožní ušetriť peniaze na strave.

3. Cestovanie vlakom

Vlaková doprava je ekologická a často cenovo výhodnejšia než lety. Európsky železničný systém je dobre vyvinutý a umožňuje vám pohodlné cestovanie medzi rôznymi mestami a krajinami. Vlakový pas, ako napríklad Eurail Pass, môže ušetriť peniaze na cestovnom.

4. Využite Erasmus+ program

Ak ste študentom v rámci programu Erasmus+, máte skvelú príležitosť stráviť semester alebo akademický rok v inej európskej krajine. Okrem toho, že budete mať príležitosť študovať v zahraničí, budete mať aj príležitosť preskúmať novú kultúru a krajinu.

5. Cestovanie v skupinách

Cestovanie v skupine môže výrazne znížiť náklady na ubytovanie a dopravu. Môžete zdieľať náklady na prenájom apartmánu alebo auta s priateľmi, čo vám umožní ušetriť peniaze a zároveň si užívať spoločnosť.

6. Preskúmajte menej známe destinácie

Namiesto toho, aby ste cestovali do drahých turistických miest, zvážte návštevu menej známych destinácií. Tieto miesta často ponúkajú autentický zážitok a sú cenovo dostupnejšie.

...

7. Používajte aplikácie a webové stránky na hľadanie zliav

Existuje mnoho aplikácií a webových stránok, ktoré vám pomôžu nájsť zliavy na lety, ubytovanie a atrakcie (skyscanner.com, momondo.com, booking.com, airbnb.com, a ďalšie). Nezabudnite sledovať ponuky a využívať zľavové kódy.

8. Jedzte v miestnych reštauráciách

Namiesto jedál v turistických reštauráciách skúste jedlo v miestnych podnikoch. Môžete ochutnať autentickú kuchyňu a zároveň ušetriť peniaze.

Cestovanie počas štúdií je možné aj s obmedzeným rozpočtom. Stačí mať trochu plánovania a kreativity. S týmito nápadmi a tipmi môžete objavovať svet a vytvárať nezabudnuteľné zážitky počas vašich študentských rokov.

Tipy, ako zlepšiť spôsob zapisovania poznámok z prednások

Previous article

Aké univerzity nájdete vo Viedni a koľko stojí štúdium?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Magazín