Denné štúdium

Nepremárnite leto, je to ideálna príležitosť zlepšiť si cudzí jazyk

0

Každý študent sa nevie dočkať leta a oddychu po náročnom období. Okrem zábavy je však leto pre mnohých aj skvelým časom na zdokonaľovanie sa v niečom, na čo počas školského roka nemajú čas. Motivujúcim cieľom je napríklad zdokonalenie cudzieho jazyka, pretože väčšina študentov už dávno vie, že je to základ úspešnej kariéry. Vy ešte medzi nich nepatríte? Možno je načase začať s výučbou jazyka a povieme vám, prečo je to dôležité.

...

Angličtina a ďalšie jazyky otvárajú dvere do sveta

Problém, s ktorým bojujú mnohí študenti je, že vysokoškolské štúdium, najmä ťažšie odbory ako je medicína, právo či informatika, im zaberá všetok voľný čas. Jazykovému vzdelávaniu pritom školy nevenujú toľko pozornosti, koľko by si študenti zaslúžili. Nezriedka aj tí najlepší z nich zaostávajú v konverzácii a po škole môže nastať problém.

Dnes už je totiž primárne angličtina všade okolo nás. Hoci plánujete pracovať na Slovensku, pokročilá znalosť angličtiny, plus ďalšieho jazyka, má pre vás množstvo výhod:

Je to základ pri zahraničnej stáži. Po vysokej škole, alebo už počas nej, sú stáže v zahraničí ideálnym spôsobom nadväzovania pracovných kontaktov a skúseností. Na stáž sa však bez schopnosti dohovoriť sa minimálne v anglickom jazyku nedostanete.

Je to základ pre ďalšie vzdelávanie na zahraničnej škole. Na prestížne univerzity môžu študenti prestúpiť napríklad po dosiahnutí bakalárskeho titulu, aj tu však platí, že musia vedieť dobre minimálne po anglicky.

Je to predpoklad úspechu absolventa v medzinárodných firmách. Spoločnosti medzi absolventmi hľadajú budúcich pracovníkov, ktorých si zaškolia, ale po jazykovej stránke by to mal byť takpovediac hotový človek. V medzinárodnej firme je znalosť angličtiny základ už len kvôli tomu, aby ste sa vedeli dohovoriť so spolupracovníkmi a klientmi zo zahraničia.

No a napokon je tu aj tá príjemná stránka veci: rozprávať po anglicky a k tomu ešte buď nemecky, španielsky či taliansky, to je výhoda pri každej dovolenke do zahraničia. Stráviť leto na cestách je príjemné, omnoho lepšie si však poradíte, keď sa viete dohovoriť. Okrem iného je to skvelé aj pre vaše celkové sebavedomie.

Ako si cez leto vycibriť cudzí jazyk?

Mnohým sa možno zatočí hlava pri myšlienke, že sa majú ešte aj cez leto učiť. Ale nemajte obavy, dnes sa už môžete jazyk učiť aj bez memorovania slovíčok. A môže to byť aj skvelá zábava.

...

Hoci existujú rôzne kurzy pre samoukov, ako základ výučby je lepšie využiť služby profesionálnej akreditovanej jazykovej školy. Dôvodom je najmä to, že domáci alebo zahraniční lektori presne vedia, ako vás viesť k premýšľaniu v cudzom jazyku. Ďalej vám hrozí menšie riziko straty motivácie, než keď sa učíte sami. Nebojte sa toho, v modernom vzdelávacom zariadení si môžete dať individuálne prispôsobené kurzy angličtiny alebo iných jazykov podľa toho, na akej úrovni práve ste. Bratislavská jazyková škola Volis Academy napríklad ponúka letné kurzy angličtiny, ktoré sú intenzívne zamerané na konverzáciu a prax.

Jazyková škola Volis Academy v Bratislave umožňuje aj kurzy na diaľku cez Skype, Zoom či Teams, využiť ich tak môžu aj študenti žijúci mimo hlavného mesta. Svoje hodiny si teda počas leta môžete dať, nech sa nachádzate kdekoľvek na na cestách.

Využite letné mesiace aj na cestovanie, konverzácie s cudzincami v jazykových skupinách, čítanie v cudzom jazyku. Popri kurzoch s profesionálnym lektorom sa môžete učiť aj sledovaním filmov v originálnom znení a využívaním online kurzov a aplikácií.

Prečo študovať na bilingválnej strednej škole?

Previous article

Trendy v oblasti online vzdelávania a e-learningu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.